Daily KATOWNIK-O-METER: 10/03/2011

Katownik Nocy

Kevin Durant, ocena 4,5/5

Hrabia Durantula oszalał! Nie dlatego, że (jak widać na zdjęciu) postanowił nazwać swoje wątłe piersi i wytatuować na nich ich imiona (prawa to Barbara, lewa – Mariola). Również nie dlatego, że jego współczynnik BMI wyraża się wartością ujemną. Raczej ze względu na to, co robił we wczorajszym spotkaniu z 76ers – a robił wszystko, co chciał. Skatował drużynę Igoudali do tego stopnia, że już nawet Bruce’owi Springsteenowi odechciało się chodzenia po ulicach Filadelfii. Drużyna z Phily, będąca ostatnio w gazie, wydawała się kontrolować przebieg meczu. Durant udowodnił im jednak, że było inaczej. Nie tylko rzucił 34 punkty i miał 16 zbiórek (średnio zdobywa ich ponad 7 na mecz) ale robił też takie rzeczy. “Phi, zwykły circus-shot” powiecie. Fakt, katownicy z NBA przyzwyczają nas do wykonywania takich rzutów, ale ta konkretna akcja obrazuje idealnie jak grał tego dnia Durant. Dodatkowo jego 5 punktów pod rząd w końcówce doprowadziło do dogrywki, w której – już pod wodzą Westbrooka – Thunder kopnęli leżących 76ers w żebra i się pożegnali.

Honorable mention:

Durant nie był jedynym Kevinem, którego występ wart jest odnotowania w tej rubryce. Mowa o panie Love, bo – jak wiadomo – kiedy zarówno piłka, jak i “Love is in the air” to mamy pewność, że to pierwsze zostanie zebrane przez to drugie (a nie na przykład na odwrót). Dodajmy do tego solidne występy punktowe i mamy nowy rekord w double-doubles pod rząd. Well done!

Any-Katownik Nocy

Danny Granger, ocena -3/-5

Jak mawia stare śluńskie porzekadło: “ktoś musi być totalnym gównem, by katować mógł ktoś”. Jeżeli – w kontekście meczu Timberwolves-Pacers – tym drugim kimś był Kevin Love, to tym pierwszym był zdecydowanie Granger. Cała drużyna z Indiany grała beznadziejnie w ataku (niecałe 30% z gry i prawie 17,5% za trzy) ale Danny przeszedł samego siebie. Aż 17 z 19 oddanych przez niego rzutów nie osiągnęło celu, co dało mu około 10% celności! Wliczcie w to 0/9 zza linii 7,24 i macie swojego gwiazdora. Tego samego, który ma średnią ponad 20 punktów na mecz. That’s all she wrote!

bjb

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: