Daily KATOWNIK-O-METER: 6/03/2011

Katownik nocy

Russell Westbrook, ocena 3,5/5

Pytanie o największego katownika w Oklahomie jest coraz bardziej na miejscu. Niby to Kevin Durant był liderem reprezentacji US and A na Mistrzostwach Świata, niby to on jest pierwszym strzelcem ligi i jej młodą, grzeczną twarzą, ale Russel Westbrook pokazuje w tym sezonie, że jest tak samo ważny dla przyszłości Thunder, jak jego bardziej znany kolega. Widać to doskonale na przykładzie dzisiejszego meczu przeciwko Marcinowi Gortatowi Phoenix Suns. Westbrook z 32 punktami był najlepszym strzelcem nie tylko w swojej drużynie, ale w całym spotkaniu, miał też tylko o 3 asysty mniej niż Steve Nash (11 do 14), trafił połowę swoich rzutów i miał 5 zbiórek. Wysoką notę obniża trochę 5 strat, ale nadrobił to zabraniem piłki Nashowi w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry, a także perfekcyjnym wykonywaniem rzutów wolnych w najważniejszych momentach gry.

Honorable mention:

Andre Iguodala. Skrzydłowy Philadephii zaliczył drugie triple-double z rzędu, niestety, tak jak w przypadku LeBrona w Meczu Gwiazd, jego wyczyn zbiegł się w czasie z jeszcze lepszym występem innego zawodnika. Do trzech razy sztuka?

Anty-katownik nocy

Erick Dampier, ocena -4/-5

 

Dlaczego Heat nie zdobędą mistrzostwa? Bo LeBron i Wade już zaczynają marudzić jeden na drugiego, a playoffy dopeiro za miesiąc Bo ze wszystkich faworytów do tytułu są najsłabsi pod koszem, a różnica między nimi, a resztą stawki jest ogromna jak łydki Raya Allena. Trener Spoelstra próbował już różnych ustawień, w pierwszej piątce grali Joel Anthony, Zydrunas Ilgauskas, a teraz Dampier. Efekt za każdym razem był marny, a występ Dampa przeciwko Chicago może sprawić, że do rotacji wróci Anthony, a nawet Juwan Howard. Dampier był bowiem ogrywany niemiłosiernie zarówno  przez Carlosa Boozera, jak i Joakima Noah. Sam nie oddał nawet jednego(!!!) rzutu, zebrał tylko cztery razy i miał dwa bloki, a to wszystko w niemal 23 minuty. Wiadomo, że rolą centra w taktyce Heat nie jest zdobywanie punktów, ale nie oddając żadnych rzutów nie daje się rywalom nawet szansy na sfaulowanie. A już zbierać trzeba, zwłaszcza gdy “silny” skrzydłowy, Chris Bosh, ma tylko pięć zbiórek w 42 minuty. Nawet Antyzbieracz Amar’e Stoudamire zdołał dziś zebrać aż siedem razy.

TPB.

Advertisements
    • Rinus
    • March 7th, 2011

    Dzięki za dopisanie notki o niszczycielu Igoudali 🙂 Sixers4Live!

  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: