Weekly Gortat Watch: 24/01 – 30/01/2011

Czyli cotygodniowy przegląd występów naszego jedynego Marcina w NBA. Jedyna taka pariotyczna kolumna na świecie, w internecie i w ogóle… Tylko dla Prawdziwych Polaków Katolików!

W minionym tygodniu każdy Prawdziwy Polak Katolik, mógł być dumny z Marcina, który przeszedł samego siebie trzykrotnie – najpierw wyrównując rekord kariery, a później dwa razy go bijąc. W obliczu gry jaką ostatnio prezentuje, oraz całkiem wyrównanej formy, trzeba będzie zmienić sposób oceniania naszego rodaka. Koniec z mówieniem o niespodziewanych przebłyskach formy czy wykorzystywaniu nieocenionej pomocy Steve’a Nasha – Gortat na naszych oczach przeradza się w solidnego centra z ligowej czołówki.

Ubiegły tydzień byłyby dla Polaka wymarzony, gdyby nie poniedziałkowe spotkanie z drużyną ludzi o najdziwniejszych imionach – czyli 76ers – gdzie zaliczył tylko 2 punkty i 2 zbiórki w 10 minut. Odrodził się w środę, rzucając Bobcats 16 punktów na skuteczności 60%. Wisienką na torcie były mecze z Celtics i Hornets, kiedy to Marcin zaliczył porządne double doubles. Przeciwko drużynie z Bostonu miał 19 punktów i 17 zbiórek (nieznacznie poprawiając skuteczność), zaś w konfrontacji z Szerszeniami zanotował odpowiednio 25 i 11, trafiając aż 9 z 10 oddanych prób! Jak zwykle haters gonna hate – i będą mieć rację mówiąc, że w Bostonie formacja podkoszowa właściwie nie funkcjonowała, a w meczu z New Orelans kontuzji doznał Emeka Okafor (mój typ na centra Zachodu). Tak? A kto w kolejnym meczu Hornets pobił rekord kariery rzucając 20 punktów? Jason Smith. A na jakiej gra pozycji?…  A kto ograł Lakersów na ich własnym polu? Nieprzypadkiem zieloni ze złości ze wstydu po meczu w Phoenix Celci? No właśnie…

Tak czy inaczej big up dla Marcina! Mimo słabego pierwszego meczu jego tygodniowe statystyki to średnio 15,5 punktu, 9,25 zbiórki i 1,25 bloku na niewiele ponad 23 minuty meczu. Trafił 2/3 oddanych rzutów, a jego drużyna odniosła 2 zwycięstwa i 2 porażki.

bjb

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: